Du är här: Hem / Aktuellt / Nu kan du få din post från oss i Kivra Lyssna

Nu kan du få din post från oss i den digitala brevlådan Kivra

Publicerad den 9 november 2017

Kivra är en tjänst för digital post från företag och myndigheter. Det är gratis, säkert och dessutom riktigt bra för miljön!

Kivra är Sveriges största digitala brevlåda med över 1100 företag och myndigheter som skickar post till över 1,7 miljoner användare. Nu när Unionens a-kassa ansluter sig till Kivra kommer våra medlemmar att ha möjlighet att registrera sig som användare hos Kivra och automatiskt få sin faktura från oss till sin digitala brevlåda i Kivra, istället för på papper.

Digitalisering, hållbarhet och att alltid underlätta för våra medlemmar är tre centrala frågor för oss. Kivra samlar alla dessa nyttor i en och samma tjänst vilket gör det självklart för oss att ta steget in i den digitala världen tillsammans med Kivra
Gå till nyhetsarkivet
Hjälpte den här sidan dig?Den här sidan hjälpte mig inte Lämna synpunkt